Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.
Nie pokazuj więcej

ERGOM

Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM to polska firma, która wyrosła na lidera wśród dostawców produktów elektrotechnicznych, eksportując swoje towary do ponad 50 krajów na całym świecie. W jej ofercie znajduje się ponad 15 000 produktów, które każdego dnia wykorzystywane są w branżach elektrotechnicznej, energetycznej, telekomunikacyjnej, medycznej, motoryzacyjnej czy budowlanej. W zakres obsługi wchodziło wdrożenie produktowej bazy danych, przygotowanie czterech katalogów produktowych i kart produktowych PDF w trzech wersjach językowych, wszystko w oparciu o system Amirada PIM.

Wymagania i potrzeby

Firma ERGOM współpracuje na co dzień z przedsiębiorstwami na całym świecie. Na terenie Polski, produkty marki są dostępne w ponad 1 000 hurtowni. Jako lider rynku i laureat prestiżowych nagród (m.in. Gazele Biznesu, Krajowy Lider Innowacji i Liderzy Eksportu) nastawiony na stały rozwój, ERGOM potrzebował niezawodnego systemu PIM, który pozwoli sprawnie zarządzać informacją produktową oraz profesjonalnych materiałów sprzedażowych.

Zastosowane rozwiązania

Wiedząc jak ważne dla klienta były możliwość zarządzania wieloma atrybutami danych technicznych, wielojęzyczność bazy danych oraz automatyczne generowanie złożonych tabel i layoutów w materiałach sprzedażowych, zarekomendowaliśmy następujące rozwiązania:

 • oparcie całego wdrożenia na niezawodnym systemie Amirada GmbH, który umożliwia integrację produktowej bazy danych z narzędziami do automatyzacji publikacji
 • wykorzystanie aplikacji InDesign od Adobe, sterowanej za pomocą specjalnych plug-inów od Amirady oraz modułu amirada.design do automatyzacji składu DTP
 • zastosowanie własnych klasyfikacji do zarządzania bardzo dużą liczbą atrybutów technicznych
 • wbudowanie klasyfikacji ETIM w system PIM

Produktowa baza danych

Zaprojektowany i wdrożony przez nas system PIM cechuje się drzewiastą strukturą, która umożliwia szybkie utworzenie właściwych hierarchii danych. Zarządza się nią wykorzystując do tego specjalnego klienta windowsowego. Jedną z najważniejszych zalet bazy jest możliwość masowej edycji wszystkich danych, z wykorzystaniem aplikacji Excel. Dotyczy to również zarządzania procesem tłumaczeń, który dzięki temu rozwiązaniu zajmuje znacznie mniej czasu niż dotychczas. Dodatkowo system sam alarmuje o możliwych błędach w tłumaczeniu, oznaczając wybrane miejsca kolorem.

System PIM wyróżnia się również:

 • wielojęzycznością
 • możliwością ustawienia dynamicznych relacji między obiektami (produkt - akcesoria, produkt - elementy zestawu, produkt - produkty podobne itd.)
 • możliwością wiernego odwzorowania opisu asortymentu
 • obsługą standardu ETIM i BMEcat

ETIM ERGOM

Katalog produktowy

Katalogi produktowe przygotowywane na zlecenie ERGOM były jednymi z bardziej skomplikowanych, jakie mieliśmy okazję projektować. Powstały cztery osobne publikacje, w polskiej, angielskiej i rosyjskiej wersji językowej. Każda z nich miała bardzo wymagający layout, który zmieniał się w zależności od grup produktowych.

Inne, równie ważne cechy katalogów:

 • czytelna, zrozumiała dla odbiorcy prezentacja skomplikowanych i bardzo różnorodnych danych
 • obecność złożonych tabel produktowych
 • dynamicznie generujące się odniesienia do innych stron w publikacji

Karta produktowa PDF

Layout kart produktowych PDF, podobnie jak katalogów, zmieniał się w zależności od prezentowanej grupy produktów. Każda z nich, ze względu na swoją specyfikę, wymagała dopasowanego sposobu prezentacji danych. Stworzyliśmy trzy wersje językowe kart każdego z produktów, wszystko w oparciu o aplikację InDesign do Adobe.

Na kartach zaprezentowane są następujące dane:

 • zdjęcia
 • rysunki techniczne
 • kluczowe właściwości uzupełnione ikonami
 • złożone tabele z danymi produktowymi

Integracja z systemem B2B

Przygotowany i skonfigurowany został eksport danych z PIM bezpośrednio do bazy systemu B2B. Proces synchronizacji jest całkowicie automatyczny i nie wymaga dodatkowej pracy użytkownika. Wszystkie dane techniczne, opisowe wraz z tłumaczeniami w 100% pochodzą z systemu PIM.

Podsumowanie

Bogaty asortyment i duża różnorodność towarów, w ramach każdej z grup produktowych ERGOM, leżały u podstaw zastosowanych przez nas rozwiązań. Możliwość szybkiej edycji danych i automatycznego generowania publikacji dostosowujących układ do prezentowanego produktu były priorytetowe. Opierając wdrożenie na systemie Amirada GmbH mieliśmy pewność, że taki cel zostanie osiągnięty. Wdrożenie, eliminując błędy wynikające z czynnika ludzkiego i przyśpieszając produkcję materiałów handlowych, otworzyło przed klientem nowe możliwości ekspansji na kolejne rynki.

ReferencjaList referencyjny ERGOM