Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.
Nie pokazuj więcej

PXF LIGHTING

PXF Lighting to polska firma, o mocnej pozycji na rynku europejskim, specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie i konstrukcyjnie rozwiązań z zakresu techniki świetlnej. W trosce o najwyżej jakości produkty, które będą jednocześnie niezawodne i wydajne, firma inwestuje w nowe technologie. Formą takiej inwestycji była również współpraca z nami, w ramach której wdrożyliśmy następujące rozwiązania.

Wymagania i potrzeby

PXF Lighting potrzebowało przede wszystkim niezawodnego źródła wiarygodnych danych produktowych dla tworzącego się serwisu www. Kluczowa, z pozycji firmy, była możliwość jednoczesnego dostępu do bazy pracowników obecnych w dwóch lokalizacjach. Wspólne źródło danych wyeliminowało konieczność wymieniania się plikami .xls i .doc, co znacznie usprawniło obieg informacji i wyeliminowało zagrożenie wystąpienia błędów.

Zastosowane rozwiązania

W oparciu o zadeklarowane potrzeby klienta, zarekomendowaliśmy oparcie wdrożenia na systemie Amirada GmbH oraz wykorzystanie zintegrowanych z nim narzędzi do automatyzacji publikacji. Mowa o aplikacji InDesign od Adobe, sterowanej za pomocą dedykowanych plug-inów od Amirady oraz moduł amirada.design. Bazując na tym rozwiązaniu stworzonych zostało 3 000 kart produktowych PDF.

Produktowa baza danych

System PIM daje dwie kluczowe dla dalszego rozwoju firmy możliwości: wiernego odwzorowania kompletnego opisu asortymentu oraz szybkiej, masowej edycji różnych typów danych z wykorzystaniem aplikacji Excel.

Inne, równie ważne cechy systemu PIM to:

 • pełna wielojęzyczność
 • drzewiasta struktura umożliwiająca budowanie hierarchii
 • elastyczny, obiektowy model danych
 • dynamiczne powiązania między obiektami, dołączanie do listy produktów dedykowanej listy akcesoriów
 • wbudowana klasyfikacja ETIM wymagana w branży elektrotechnicznej
 • eksport e-katalogów w standardzie BMEcat

Wielojęzyczne nazwy produktów są generowane automatycznie na podstawie ich właściwości i nazw rodziców. Dzięki czemu zmieniając dowolną właściwość produktu, mamy pewność, że jego nowa nazwa będzie od razu poprawna. Produktową bazą danych zarządza się z wykorzystaniem dedykowanego klienta windowsowego oraz wygodnego mechanizmu eksportu i importu plików .xls. System PIM umożliwia również zarządzanie tłumaczeniami i znaczne skrócenie czasu niezbędnego wcześniej do przeprowadzenia tego procesu - eksport i późniejszy import plików .xls z tłumaczeniami odbywają się automatycznie. Dodatkową wartością jest możliwość wygenerowania pliku .xls z kompletnym cennikiem dosłownie jednym poleceniem.

Produktowy serwis www

Wszystkie informacje o produktach widoczne na stronie PXF synchronizowane są z zawartością produktowej bazy danych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu modułu amirada.webcon. Takie rozwiązanie eliminuje zagrożenie wystąpienia jakichkolwiek błędów w opisach, specyfikacjach technicznych czy tabelach. Dodatkowo przed publikacją jakichkolwiek treści, możemy je sprawdzić w serwerach wersji (staging server).

Produktowy serwis www jest dostępny w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hiszpańskiej. To odpowiedź na potrzeby firmy, która buduje swój zasięg nie tylko w kraju, ale i za granicą.

W serwisie zostały zaimplementowane dwie najefektywniejsze metody wyszukiwania produktów:

 • Filtrowanie po właściwościach, gdzie w wynikach wyszukiwania znajdują się informacje o liczbie produktów spełniających kryteria, a te aktualnie niedostępne są wyszarzane.
 • Pełnotekstowe z graficznymi podpowiedziami.

Nowe i zaktualizowane zdjęcia produktów, pliki i dokumenty PDF są wysyłane na serwer automatycznie. W ten sam sposób dokonuje się również zamiana wartości tekstowych i liczbowych na ikony właściwości.

Karta produktowa PDF

Zaprojektowaliśmy ponad 3 000 kart produktowych, wykorzystując do tego aplikację InDesing od Adobe, którą sterowaliśmy za pomocą systemu Amirada. Zastosowanie właśnie takiego rozwiązania było podyktowane złożonym, bardzo wymagającym layoutem kart. Podobnie jak w przypadku serwisu www, każdy z dokumentów również powstał w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hiszpańskiej.

Karty PDF zawierają komplet informacji o produkcie, w tym:

 • opis ze wskazaniem zastosowania
 • wykonanie i montaż
 • dane elektryczne, mechaniczne, optyczne i świetlne
 • certyfikaty i oznaczenia
 • ikony właściwości

Podsumowanie

Firma PXF Lighting, jako producent i dystrybutor, o ugruntowanej pozycji na rynku międzynarodowym, która sukcesywnie inwestuje w nowe technologie, by udoskonalać swoje produkty, potrzebowała stabilnych, niezawodnych rozwiązań. Wdrażając system PIM Amirada mieliśmy pewność, że zaspokoi on wszystkie potrzeby firmy i będzie podstawą do dalszego rozwoju. Dzięki niemu dane produktowe obecne w różnych publikacjach (serwis www i karty produktowe PDF) są spójne, pozbawione błędów i podane w sposób atrakcyjny dla odbiorców.