Case Studies

ASTAT

Dostawca komponentów automatyki przemysłowej

Kilkudziesięciotysięczna baza produktów oraz zróżnicowana pod względem opisów technicznych oferta produktów skłoniła firmę do zbudowania jednego centralnego repozytorium informacji o produkcie. Ze względu otwartość kodu, możliwości kastomizacji, ale też bogactwo oferowanych w standardzie wbudowanych funkcji, jako system PIM we wdrożeniu zostało wykorzystane rozwiązanie firmy PIMCORE.

Zobacz więcej
ASTAT

KANLUX

Jedna z wiodących europejskich firm sektora oświetleniowego

Gdy KANLUX przekształcił się w międzynarodowe imperium oświetleniowe, pierwszym wyzwaniem do pokonania był brak centralnego zarządzania informacją produktową i jej rozproszenie na kilka systemów ERP. Specyfika ERP przekładała się na wysokie koszty przy pracy z dużą liczbą atrybutów technicznych. Wdrożenie systemu PIM firmy PIMCORE otworzyło nowe możliwości integracji, konsolidacji i zarządzania dowolnym typem i dowolną ilością danych cyfrowych.

Zobacz więcej
KANLUX

KLUŚ

Projektant i producent rozwiązań oświetleniowych w technologii LED

Firma KLUŚ projektuje i produkuje rozwiązania oświetleniowe w technologii LED. Systemy dedykowane są do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych w przestrzeniach mieszkalnych, biurowych i publicznych. Dzięki rozbudowanej sieci przedstawicieli, oferta firmy KLUŚ trafia obecnie do biur architektonicznych i klientów w kilkudziesięciu krajach na terenie Europy, USA, Australii a także Afryki i Azji.

KLUŚ

SPECTRA LIGHTING

Profesjonalny projektant, sprzedawca i producent oświetlenia

Firma SPECTRA LIGHTING to polska firma z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży oświetleniowej. Prowadzi kompleksową obsługę inwestycji w zakresie dostaw oświetlenia, połączoną z fachowym doradztwem w dziedzinie techniki świetlnej. Wdrożenie systemu PIMCORE wraz z budową serwisu internetowego opartego na tej platformie zapewniło wysoką jakość danych produktowych ze 100% gwarancją spójności we wszystkich kanałach komunikacji z klientem.

Zobacz więcej
SPECTRA LIGHTING

INSTAL-KONSORCJUM

Jedna z największych sieci hurtowni instalacyjnych w Polsce

Tak duża sieć hurtowni, współpracująca z największą organizacją handlu hurtowego na świecie była niejako zmuszona postawić na rozwiązanie, które sprawi, że dane produktowe będą nie tylko spójne, ale także zgodne ze standardem klasyfikacji ETIM. Dane wprowadzone do systemu PIMCORE, wykorzystywane są przy tworzeniu katalogu produktowego a także prezentowane w serwisie www. W znaczącym stopniu ogranicza to czynnik ludzkiego błędu.

Zobacz więcej
INSTAL-KONSORCJUM

PROTEKT

Producent sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości, sprzętu BHP i systemów asekuracji

Dla producenta urządzeń i systemów zapewniających bezpieczeństwo pracy, bardzo ważnym aspektem jest zapewnienie absolutnej poprawności przekazywanych do klienta danych technicznych, kompletności dokumentacji czy informacji o spełnionych normach. Wykorzystany podczas wdrożenia system PIMCORE to gwarantuje. Posiadanie wszystkich certyfikatów, norm i atestów w jednym miejscu znacząco ogranicza ryzyko pomyłki podczas aktualizowania lub dodawania nowych dokumentów.

Zobacz więcej
PROTEKT

SONEL

Producent najwyższej klasy urządzeń obecnych we wszystkich dziedzinach branży elektrycznej

SONEL jest jednym z największych polskich producentów przyrządów pomiarowych. Produkuje wysokiej jakości profesjonalne urządzenia przeznaczone do kontroli bezpieczeństwa, stanu technicznego, parametrów oraz jakości sieci zasilających. Szybka globalna ekspansja potrzebowała wsparcia odpowiedniego narzędzia do efektywnego zarządzania danymi technicznymi, o złożonej strukturze i wielojęzycznych. System PIM od firmy PIMCORE sprostał tym wymaganiom!

Zobacz więcej
SONEL

MILÓ

Polski producent wysokiej klasy zlewozmywaków granitowych

MILÓ to polski producent zlewozmywaków granitowych. Nowoczesne technologie, wykorzystujące najwyższej jakości materiały pozwalają łączyć niepowtarzalny design z funkcjonalnością ich produktów. Rozwijające się przedsiębiorstwo potrzebowało systemu, który przyśpieszy pracę przy zarządzaniu informacją produktową, ale także zautomatyzuje proces prezentowania ich na stronie internetowej. Wybór w tej sytuacji platformy PIMCORE był więc oczywisty.

Zobacz więcej
MILÓ

ELEKTROGIEŁDA

Wiodący dostawca rozwiązań dla automatyki przemysłowej, elektrotechniki i elektryki w centralnej Polsce oraz Wielkopolsce

ELEKTROGIEŁDA to dostawca rozwiązań dla automatyki przemysłowej, elektrotechniki i pneumatyki z asortymentem ponad 80 000 indeksów. Tak szeroka oferta połączona ze specyfikacją klasyfikacji ETIM stawiała wysokie wymagania dla implementowanego systemu PIM. Wybór platformy PIMCORE pozwolił stworzyć dopasowane do wymagań firmy elastyczne i wygodne w użyciu narzędzie do zarządzania informacją produktową.

Zobacz więcej
ELEKTROGIEŁDA

TOYA

Czołowy producent i dystrybutor elektronarzędzi i narzędzi ręcznych

TOYA

PRONAR

Jeden z największych dostawców profesjonalnych maszyn i narzędzi dla przemysłu oraz firm handlowych w Polsce

Firma PRONAR, producent maszyn rolniczych, wdrożyła platformę PIMCORE jako centralne narzędzie do zarządzania informacjami produktowymi. Dzięki wdrożeniu tej platformy, PRONAR był w stanie zintegrować i zharmonizować dane o produktach z różnych źródeł, takich jak katalogi i system ERP.

Zobacz więcej
PRONAR

PNEUMAT SYSTEM

Kompleksowe rozwiązania dla przemysłu z dziedziny pneumatyki i automatyki

Ten producent siłowników pneumatycznych ma w swojej ofercie kilkadziesiąt tysięcy produktów, a możliwość zarządzania informacjami o nich musi mieć wielu użytkowników. Wdrożenie oparliśmy na systemie SEPIA Altera PIM, a w bazie produktowej znalazło się finalnie ponad 80 000 indeksów. Realizacja obejmowała również katalogi produktowe, karty produktowe PDF i serwis www.

Zobacz więcej
PNEUMAT SYSTEM

ALUPROF

Dystrybutor systemów aluminiowych dla budownictwa

Działalność międzynarodowa oraz wielotysięczna baza produktowa to dwa kluczowe elementy, które determinowały zakres i ostateczny kształt wdrożenia. Klient potrzebował rozwiązania, które wyeliminuje błędy wynikające z czynnika ludzkiego, zagwarantuje spójność danych we wszystkich miejscach oraz będzie mocnym wsparciem dla sprzedaży zagranicznej.

Zobacz więcej
ALUPROF

LUG

Producent profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych

Dynamicznie zwiększający się eksport produktów LUG pociągnął za sobą konieczność posiadania przez markę materiałów sprzedażowych w wielu językach. Spójność i profesjonalna prezentacja danych oraz pełna poprawność językowa były w tym wypadku kluczowe. Równie ważna była estetyka wszystkich materiałów. Dlatego oparliśmy wdrożenie na systemie Amirada.

Zobacz więcej
LUG

ERGOM

Producent urządzeń elektrotechnicznych

To polska firma, która wyrosła na lidera wśród dostawców produktów elektrotechnicznych. W jej ofercie znajduje się ponad 15.000 wyrobów. W zakres obsługi wchodziło wdrożenie produktowej bazy danych, przygotowanie czterech katalogów produktowych w trzech wersjach językowych oraz produkcję kompletu kart katalogowych PDF w każdym z języków, wszystko w oparciu o system Amirada PIM.

Zobacz więcej
ERGOM

PXF LIGHTING

Producent opraw i systemów oświetleniowych

To polska firma specjalizująca się w zaawansowanych technicznie i konstrukcyjnie rozwiązaniach z zakresu techniki świetlnej. Realizacja obejmowała wdrożenie produktowej bazy danych, w oparciu o system Amirada, uruchomienie responsywnego serwisu www oraz automatyczną produkcję kart produktowych PDF - wszystko w pięciu językach.

Zobacz więcej
PXF LIGHTING

SPAMEL

Producent wyrobów elektrotechnicznych niskiego napięcia

Spamel to producent m.in. łączników krzywkowych, rozdzielnic, zestawów instalacyjnych, kaset sterowniczych czy rozłączników izolacyjnych. W jego ofercie znajduje się ponad 36 000 produktów. Odpowiadamy nie tylko za wdrożenie produktowej bazy danych, przygotowanie wielojęzycznych katalogów i kart produktowych, ale i zarządzanie informacjami zawartymi w bazie.

Zobacz więcej
SPAMEL

AJS

Producent akcesoriów do AGD

AJS

DOMINO

Producent i dystrybutor klamek, płytek, podłóg oraz akcesoriów meblowych

Wdrożenie obejmujące budowę wielojęzycznej produktowej bazy danych, oparliśmy na open-sourcowym systemie PIMCORE. Kolejnym krokiem był eksport danych z bazy do aplikacji InDesing i skład katalogów produktowych z użyciem oprogramowania EasyCatalog. Domino to producent wyposażenia wnętrz, w związku z czym estetyka prezentowanych danych była równie ważna, co ich poprawność.

DOMINO

HASTA

Dystrybutor artykułów z branży biurowej i szkolnej

HASTA

PARTNER XXI

Dystrybutor artykułów biurowych

PARTNER XXI